به گزارش گیل اورنگ؛ کمیته فنی کارگروه تخصصی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به ریاست مدیرکل دفتر فنی استانداری و با حضور دستگاه های عضو این کارگروه برگزار شد.

در این نشست رضا علیزاده اظهار داشت:رفع موانع سرمایه گذاری در جامعه یکی از مهمترین مقوله‌های مهمی است که باید بدان توجه ویژه نمود.

وی ایجاد ارتباط بین جاذبه‌های گردشگری با رویکرد توسعه پایدار و توسعه این صنعت را در راس تصمیم گیری های اداره کل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری گیلان خواند و گفت:طرح های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری علاوه بر تحقق بخشی به اهداف اقتصاد مقاومتی؛راهکار مناسبی برای ایجاد اشتغال و رونق در تولید محسوب می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان تنها راه برون رفت از مشکل بیکاری در استان را توسعه و توجه به صنعت گردشگری دانست و تاکید کرد:این موضوع شعار نیست،بلکه یک واقعیت است.

وی با بیان اینکه بهره وری و پویایی اقتصادی استان مستلزم حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی است،بر لزوم رفع مسایل و مشکلات تاسیسات مرتبط با گردشگری و توسعه کلان از سوی دستگاه های دولتی تاکید نمود.

علیزاده؛دور شدن از بروکراسی اداری را موجب تسهیل در فرایند سرمایه گذاری خواند و با تاکید بر لزوم بهره گیری از این فرصت برای توسعه صنعت گردشگری در گیلان گفت:با توجه به توسعه گردشگری می توانیم اقتصاد و اشتغال گیلان را نجات دهیم.

رحیم شوقی مدیرکل دفتر فنی استانداری گیلان نیز در ادامه ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بیان داشت:حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی برای راه اندازی صنایع کوچک و بزرگ امری ضروری است.

وی گردشگری را صنعتی بسیار درآمدزا در بسیاری از کشورها معرفی کرد و افزود:منطقه نمونه گردشگری نباید به یک نامگذاری محدود شود بلکه باید توان جذب گردشگر را نیز داشته باشد.

منبع : روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری و تحلیلی گیل اورنگ